שנה של בריאות ופרנסה טובה

שנה טובה חברים

לכבוד השנה החדשה מברכים במזרח הרחוק "שתהיה לך שנה משעממת".
אבל אנחנו לא סינים ואצלנו אין רגע אחד דל בלי סקנדל או פסטיבל, בלי בחירות או דרמות, אז כן – היתה לנו שנה מורכבת ומעניינת.

בסיכומי השנה בענף המיוחד שלנו אפשר למנות היסטוריה של שנות דור בארצות אחרות, ולמרות זאת, השנה הוכחנו שוב, שהרוח חזקה מכל משבר ושרק אם נהיה מאוחדים יותר נוכל לצלוח את האתגרים העומדים לפנינו בשנה החדשה.
בהזדמנות זו, אני מאחל לעצמנו שלא נעמוד במבחנים לעיתים קרובות כל כך, שלא נצטרך לעבור את הקשיים שאנו עוברים, ושלא נזדקק להוכיח לעולם בכל פעם מחדש עד כמה אנחנו חזקים ועד כמה אהבת האדמה ותחושת השליחות איתנה.

אז כן הלוואי שבשנה החדשה יהיה לנו קצת משעמם, ונעסוק בתוכנה ובגנטיקה, נעסוק בבריאות העדר, ובגנטיקה, שצבע אדום יהיה בבלומפילד ולא בעוטף, שהקורונה תהיה עוד בירה בבר ולא שם של מחלה, שנפגש בשמחות ואירועים ולא בסגר מאוחרי המסך, שנדע לקבל את הטוב וגם את הפחות טוב.
וכן, אם תהיה לנו שנה טובה זה תלוי גם בכל אחד מאיתנו, אני בטוח שאם נמשיך להיות סבלניים אחד כלפי השני אם נקשיב יותר ונגיד פחות, אם נבקר כדי לבנות, ונתעקש על מה שחשוב לנו – תהיה לנו שנה יותר טובה.
זה אינו דבר מובן מאליו ואני מתעורר כל בוקר בתחושת שליחות ומחוייבות אישית לכל אחת ואחד מכם. שנה טובה ותודה ענקית לאביתר דותן, שסיים לא מעט שנים כמנכ"ל התאחדות בשנים הטובות וגם בפחות, תודה על העזרה ותמיכה. בחודשים האחרונים אני מבקר בלא מעט רפתות, אני מתרגש בכל פעם לראות את אותכם, את תחושת השליחות ואהבת הארץ, את ההשקעה האין סופית ברפת.
שנה טובה לכל הילדים, שממלאים אותנו באושר אין סופי, למבוגרים ולבנים הממשיכים, שנה טובה לחברי הקיבוצים והמושבים.
שנה טובה לצוות המופלא בהתאחדות, לחברי ההנהלה ואלה שעוד מעט יהיו, שנה טובה לכם ולבני משפחותיכם, שנה טובה לענף החקלאות.
לא אוכל לסיים בלי תודה אישית שלי לאביתר דותן על התמיכה והעזרה על השנים הטובות וגם על אלה שפחות, לחברי הנהלות, לחברים הנמצאים בעשייה למען הענף, לחברים שמעירים בכדי לתקן, ולכל אלה שהענף חשוב להם, והכי חשוב לכם חברי התאחדות שהבעתם בי אמון, ובחרתם בי לעמוד בראש הארגון המדהים הזה.
שנה של בריאות, ופרנסה טובה

חג שמח,
ליאור שמחה