בג"צ החמאה

הודעה לחברי התאחדות,

בדקות אלה יצאנו משערי בית המשפט העליון וחשוב לי מאוד לעדכן אתכם בהתפתחויות על בג"צ החמאה

בתום דיון שנערך בעתירה על מתן צו חירום ליבוא, החלטנו לאחר התייעצות משותפת לקבל את המלצת בית המשפט העליון ולמשוך את העתירה, לאחר קביעת שופטי בית המשפט כי המלצתם ניתנה בהתחשב בכך כי מדובר בצו נקודתי לפרק זמן מוגבל ואין בכך הבעת עמדה לגבי צעדים עתידיים ככל שינקטו.

זו רק ההתחלה של המאבק הארוך שניצב לפנינו כדי להסביר לכל מקבלי ההחלטות והציבור בישראל את החשיבות במשק חלב ישראלי חזק ויצרני.

אנו נמשיך להילחם על הפחתת יוקר המחיה לטובת הצרכן הישראלי ולאספקת תוצרת חלב כחול לבן.

נמשיך להאבק בקרטלי היבוא בכדי לתמוך ביצרנים הישראלים, בכדי לדאוג שהשוק לא יהפוך להיות ריכוזי, מה שיגרום באופן מיידי למחירים לעלות, המאבק ביוקר המחיה והייצור הישראלי הוא אינטרס של כולנו.

חשוב לנו להדגיש לציבור ולמקבלי ההחלטות כי דווקא בימים אלו שזקוקה הכלכלה הישראלית יותר מתמיד להנשמה. על כל ליטר שמייצרים רפתני ישראל אשר רובם יושבים בפריפריה, מפרנס שרשרת ייצור של מאות אלפי משקי בית וקריסתם תביא לקריסת מערכת כלכלית שלמה.

משבר הקורונה הדגיש את החשיבות של מדינת ישראל להבטיח אספקת מזון מקומית שוטפת לציבור וחשפה את הסכנה הגדולה בהישענות של המדינה על היבוא.

רפתני ישראל ימשיכו לעבוד לילות כימים על מנת לספק את החלב הטוב ביותר שיש בעולם לכל אזרחי המדינה. אנו קוראים למקבלי ההחלטות לשמור על החלב הישראלי, התוצרת המקומית והמחירים בפיקוח. זה אינטרס של כל אזרחי מדינת ישראל. זה אינטרס לאומי.

ממשיכים להאבק על הערכים שחשובים לנו – צריכים אותכם איתנו במאבק הכרחי זה.

פה בשבילכם.

ליאור שמחה

מנכ"ל ההתאחדות