סגרנו שנה אזרחית

 

כן, השתלטתי כאן, חד פעמי, על שליחת ההודעות בכדי לומר תודה לליאור שמחה, המנכ"ל שלנו, שנבחר ל-100 האנשים המשפיעים של השנה על ידי עיתון מעריב. וכן, גם לשבח את ענף החלב הישראלי שעבר שנה מורכבת ומאתגרת וסיים אותה ברווח וחזק יותר לקראת השנה הבאה. כי רק ביחד, רפתנים מהמושבים, קיבוצים, כולנו ביחד, ננצח.

איזו שנה עברה על ענף החלב שלנו, מורכבת ומאתגרת ועם לא מעט קשיים, שבסיומה אין מנוס מלומר, שבס"ה סגרנו שנה מוצלחת ולצד המאבק על עתיד החקלאות כחול לבן, הרי שענף החלב הישראל, עם כל הקשיים, הוא ענף חקלאי חזק, מרוויח ובטוח לעוד שנים קדימה.

הבוקר נודע כי עיתון מעריב בחר בליאור שמחה שלנו, כאחד מ-100 האנשים המשפיעים והמובילים בישראל. שמחה, בדרכו המיוחדת ובעבודה קשה, הצליח לאחר שנים רבות, להביא את ענף החלב ללב הדיון הציבורי, למקום בו ניתן כיום להביט לעתיד ולחייך. רק השבוע חנכנו 12 רפתות חדשות בעוטף עזה, חנכנו את 'מילקטק', הזרוע הטכנולוגית של יצרני החלב שתיקח אותנו לעידן טכנולוגי מתקדם. והכי חשוב, רפת החלב הישראלית הצליחה לשמור על רווחיות וצמיחה למרות משבר המזון, הקורונה ועוד. לקראת השנה החדשה צפויות עוד חדשות טובות וניתן לומר כי בניגוד לשנים עברו, ענף החלב שלנו, חזק מתמיד. כולנו, ביחד, קיבוצים, מושבים, התאחדנו למען המטרה הגדולה, שמירה, חיזוק וקידום ענף החלב הישראלי. ליאור שמחה, הביא בשנה החולפת את העמדה שלנו, של רפת החלב ושל הרפתנים ללב השיח האקטואלי. במציאות בה השיח על יוקר המחיה, הרפורמות בחקלאות, עליות מחירים תופס כותרת. הרי שאנחנו הצלחנו, באמצעות שמחה וקברניטי הענף, בחריצות ובאמונה להטביע בקרב הישראלים את צמד המילים החשוב כל כך, 'ביטחון תזונתי', בכל שיח ציבורי, תקשורתי. לאחר חתימת ההסכם מול הממשלה, פעלו נציגינו ללא ליאות מול משרדי ושרי ממשלה לשמור על ענף החלב לעוד שנים קדימה ואולי אף לגיבוש הסכם נוסף, לעוד מספר שנים קדימה. אין ספק כי במציאות הלא פשוטה של החקלאות הישראלית, ענף החלב שלנו ניצב כסלע איתן בתוך ים סוער. ועל כך מגיעה תודה גדולה לליאור שמחה ולכל עובדי התאחדות יצרני החלב, תודה לכל מי שפעל ימים כלילות, למען עתיד ענף החלב שלנו, ענף החלב הטוב בעולם, ענף כחול לבן. זה המקום לציין כי ענף החלב תומך במאבק החקלאים ומאמין כי בסופו של תהליך, החקלאות תנצח. כן, הדרך עוד ארוכה, אך אנחנו בכיוון הנכון!!

שנה אזרחית מוצלחת ומשובחת,  שנה של פרנסה טובה, שנה של חקלאות ישראלית, כחול לבן.

שנה טובה ובריאה

ראובן זלץ. עורך מגזין משק הבקר והחלב