המגזין שלנו

זיו בן ארי מנכ"ל בני בקר: "עם ישראל אוכל יותר בשר ומבין באיכות" – ראובן זלץ

נגמרו הימים של סטייק מהפריזר או סינטה יבשה, הלקוח הישראלי רוצה ודורש בשר איכותי. אך בעוד השוק גדל, היבוא נמשך והמחירים ברשתות המזון עולים. הרי שהמגדל הקטן חווה תקופה קשה ולא רואה הרבה רווח בפיטום. זיו בן ארי, מנכ"ל בני בקר: בסופו של דבר הכל זה היצע וביקוש ולצערי המגדלים הקטנים סובלים"

אם לא נהיה תלויים זה בזה, נהיה תלויים זה לצד זה!

פרישת הרופאים הווטרינרים מחברת "החקלאית" מחדדת את ההבדל בין האינדיבידואל לעומת כוח הכלל, הערבות ההדדית והשותפות. אם תרצו החירות מול השוויון. הליברטיניים מצד אחד: הם אלה שצועקים אמירות בעד חירות

עוזי אנגל: "אף אחד בממשלה לא יגיד את זה, אבל המדיניות היא לצמצם את הרפתות המשפחתיות ולהשאיר רק רפתות גדולות" – ראובן זלץ

סיפור חייו של עוזי אנגל שזור בעבותות לסיפור רפת החלב בישראל. בן למשפחת רפתנים מהמושבה יוקנעם, בעל רפת משפחתית וב- 24 שנים האחרונות, המנהל המיתולוגי של מרכז מזון נהלל. עוזי, מהאנשים המרכזיים בעיצוב דמותם של מרכזי המזון בארץ, איש מקצוע מהטובים שהיו וישנם. רגע לאחר הפרישה ומסיבות הפרידה, עוזי אנגל מדבר על הכל. השורשים, המשפחה, הרפת המשפחתית, מרכז מזון נהלל ובעיקר מביט קדימה בחשש. עוזי אנגל, ראיון אחרון ופרידה.

ראיון עם המנכ"ל ועם המנהל המקצועי של חברת שיאון

מספר ימים לפני כנס מדעי הבקר בירושלים, נפגשנו עם מנהל שיאון ועם המנהל המקצועי, לראיון עומק במגוון נושאים ותחומים. שיעורי ההתעברות, שמירה על מחיר נמוך בסביבה של עליות משמעותיות במחירי התשומות מבלי להתפשר על האיכות והצמיחה, הפרויקטים הנוכחיים והעתידיים של החברה כמו גם כיוונים עתידיים וייעוד. בשיאון מתרגשים לקראת פתיחת פרויקט הדגל של החברה, המעבדה ומערך למיון זרמה.

חוברות קודמות